آشنایی با سبزیجات لاغر کننده

قبل از صرف غذا بهتر است سالاد مصرف شود تا اشتهای افراد کاهش پیدا کند. البته استفاده از میوه و سبزیجات با طبع سرد مثل خیار، گوجه و … در طول زمان، سبب سرد شدن معده و کبد و کل بدن می‌شود و استعداد چاقی را افزایش می‌دهد.

برای پیشگیری از چاقی از خوردن وعده‌های غذایی یا میان وعده‌ها در مقابل تلویزیون خودداری کنید زیرا متوجه مقدار غذایی که مصرف کرده اید، نمی‌شوید.

غذا بایستی به آرامی جویده شوند و از مصرف آب و مایعات درحین غذا خوردن، پرهیز نمایید. چرا که نوشیدن مایعات همراه با غذا موجب رقیق شدن شیره گوارشی و اختلال هضم و افزایش احتمال مشکلات ناشی از این سوهضم همچون: رفلاکس ، نفخ، سوزش و ورم معده و … می گردد.

قبل از صرف غذا بهتر است سالاد مصرف شود تا اشتهای افراد کاهش پیدا کند. البته استفاده از میوه و سبزیجات با طبع سرد در طول زمان سبب سرد شدن کبد، معده و کل بدن می‌شود و استعداد چاقی را افزایش می‌دهد. به همین دلیل توصیه می‌شود برای کنترل وزن از میوه و سبزی‌های گرم مانند کرفس، کلم و هویج استفاده شود.
استفاده از سبزی‌های سرد مانند کاهو، خیار و گوجه‌فرنگی موجب افزایش سردی در بدن می‌شود .شاید در مراحل اولیه به دلیل کاهش دریافت غذا فرد لاغر شود ولی با ادامه روند مصرف چنین مواد غذایی سرد، معده نیز سرد شده و اشتهای کاذب ، افزایش می یابد.

استفاده زیاد از ادویه‌های تند و نمک در غذا خود می‌تواند موجب بروز افزایش فشار خون شود.

استفاده از عرق زیره همراه با آب آشامیدنی می‌تواند مفید باشد. البته باید خاطرنشان کرد عرق زیره نباید به مدت طولانی مصرف شود چرا که موجب زرد شدن پوست و افزایش احتمال خشکی و در نتیجه چروک پوستی، می گردد.

استفاده از سیر و پیاز خام در افرادی که مبتلا به سینوزیت، آلرژی، درد مفاصل و بیماری‌های سیستم عصبی مانند میگرن و انواع سردرد، اختلال حافظه هستند ممنوع است چرا که خوردن سیر و پیازخام، بیماری این افراد را تشدید می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *